Loading…

Lista Serbe futet në Kuvend pasi përfundon një minutë heshtje për Masakrën e Reçakut

  • 15/01/2022 | 14:56

Lista Serbe futet në Kuvend pasi përfundon një minutë heshtje për Masakrën e Reçakut

Deputetë te Listës Serbe po marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për diskutimin mbi moslejimin e mbajtjes së referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë.


Ata u futën në Kuvend pasi përfundoi një minutë heshtje për të rënët e Masakrë së Reçakut.

Përndryshe, Kuvendi sot është mbledhur me kërkesë të Kryemnistrit të Kosovës, Albin Kurti, për temën e referendumit të Serbisë në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë