Loading…

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit

  • 10/04/2020 | 19:54

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit

Lista Serbe është duke kërkuar shkarkimin ng a detyra  e Nenad Rashiqit.


Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit i cili sipas tyre  akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga funksioni i drejtorit të zyrës për komunitete.

“Lista Serbe pohon që me shkarkimin e Nenad Rashiqit, Kurti ka mundësi që në praktik të demonstrojë luftën kundër korrupcionit dhe kriminalitetit ndaj njerëzve të cilët i ka emëruar ekskluzivisht siç besojmë në thellësisht për inati ndaj popullit serbë dhe Listës Serbe”, thuhet në komunikatën e Listës Serbe.

“Lista Serbe deklaron se ngritja e aktakuzës nga ana e prokurorisë speciale lidhur me veprën penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare kërkon reagim të shpejtë të institucioneve përkatëse e veçanarishtë kërkon nga Kryeministri i shkarkuar Albin Kurti i cili në porosit e tija politike shumë herë ka deklaruar se kurrë nuk do të lejojë që në kabinetin e tij të ketë njerëz që dyshohen për korrupsion dhe që të tillët kurrë nuk do t’i emerojë në çfardo pozite”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë