Loading…

Lista Serbe tregon kushtet për rikthim në Kuvend

  • 14/01/2017 | 21:00

Lista Serbe tregon kushtet për rikthim në Kuvend

Bojkoti i Listës Serbe në institucionet e Kosovës do të vazhdojë për aq kohë sa partnerët e koalicionit PDK-LDK, të përmbushin të gjitha marrëveshjet mbi të cilat edhe është nënshkruar ky koalicion.

Këtë gjë e ka pohuar zëvendës kryeministri i Kosovës nga radhët e komuniteti serb Branimir Stojanovic.

Në  intervistën dhënë televizionit Tribuna Channel, Stojanoviq ka deklaruar se kthimi i tyre nuk varet nga ta por kryekëput nga partnerët e koalicionit, dhe se dita e kthimit do të jetë dita e realizimit të marrëveshjeve të arritura.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë