Loading…

Lista Serbe tregon votën për Veselin dhe Haradinajn

  • 03/08/2017 | 10:22

Lista Serbe tregon votën për Veselin dhe Haradinajn

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakic, sapo ka folur nga holli i Kuvendit ku ka treguar se a do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit dhe Ramush Haradinajn për krijim të Qeverisë.


Ai ka thënë se Lista Serbe ka vendosur që do ta votojë Veselin për kryeparlamentar, por për Qeveri ai thotë se akoma nuk kanë vendosur, shkruan gazetametro.net.

‘Do ta votojmë kryeparlamentarin, por për futjen në Qeveri do të diskutojmë më pas për të parë interesat e serbëve’, ka thënë Rakic.

Ndryshe, me votat e Listës Serbe, PAN i ka të sigurta 59 vota ndërkohë që i duhen të paktën edhe 2 vota./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë