Loading…

LIVE: Tension në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

  • 27/04/2017 | 18:13

LIVE: Tension në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

Situata politike në Maqedoni vazhdon të jetë e tensionuar. Sot VMRO e Nikolla Gruevskit ka bllokuar punimet e Kuvendit, duke mos lejuar LSDM’në dhe partitë shqiptare që të zgjedhin kryeparlamentarin.


Ndonëse kryesuesi ndërpreu seancën dhe caktoi vazhdimin e saj për nesër në ora 11, deputetët e VMRO-së pas mbarimit të seancës që ishte paraparë në ora 18 e kanë bllokuar foltoren e Parlamentit.

Kjo për shkak se LSDM, BDI, LR PDSH dhe Besa si shumicë parlamentare dëshirojnë që të zgjedhin kryeparlamentarin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë