Loading…

Liverpool – Chelsea: Formacionet zyrtare nga finalja e madhe e Superkupës së Europës

  • 14/08/2019 | 19:53

Liverpool – Chelsea: Formacionet zyrtare nga finalja e madhe e Superkupës së Europës

Dy skuadrat angleze, Liverpooli dhe Chelsea, sonte zhvillojnë finalen e Superkupës së Europës, transmeton Gazeta Metro.


Kampioni i Ligës së Kampionëve dhe ai i Ligës së Europës takohen sonte në Stamboll për trofeun e Superkupës së Europës.

Ndeshja finale zhvillohet me fillim prej orës 21:00, teksa të dy trajnerë tashmë kanë publikuar edhe formacionet e tyre zyrtare.

Vlen të theksohet se futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri, është në bankën rezervë.

Formacioni startues i Liverpoolit:

Formacioni startues i Chelseas: 

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë