Loading…

Liverpool dërrmoi Everton, ja rrezikon vendin e punës ish trajnerit të tyre legjendar

  • 02/12/2021 | 12:29

Liverpool dërrmoi Everton, ja rrezikon vendin e punës ish trajnerit të tyre legjendar

Pronari i Everton Farhad Moshiri këmbëngul se Rafael Benitez nuk do të pushohet nga puna e shtoi se i duhet më shumë kohë, përkundër tërbimit të tifozëve mbrëmë që qortonin si futbollistët në fushë dhe drejtorin sportiv në tribuna, transmeton Gazeta Metro.


Liverpool dërrmoi mbrëmë Everton në Goodison Park 1:4, rezultat që i zemëroi tifozët. Jo që nuk kanë arsye për të zemëruar pasi Tofffees kanë shënuar tetë ndeshje pa fitore në Premier League.

Poshtërimi nga Liverpool në derbin e Merseyside i shkaktoi ndeshjen e tetë pa fitore, varg ky më i keqi që prej 1999 ku kanë mbledhur vetëm dy pikë në këtë kohë.

Pronari  i Everton i ka thënë të enjten n% mëngjes talkSport se Rafa Benitez nuk do të shkojë askund dhe se performanca e keqe ka të bëjë më shumë me mungesat për shkak të lëndimeve.

Tifozët e Everton duhet cekur më shumë e drejtuan zemërimin e tyre ndaj eprorëve të Benitez, me thirrje “shkarkoni bordin”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë