Loading…

Liverpool e fiton FA Cup pas ekzekutimit të penalltive

  • 14/05/2022 | 20:36

Liverpool e fiton FA Cup pas ekzekutimit të penalltive

Sapo u mbyll finalja e FA Cup mes Liverpool dhe Chelsea pas ekzekutimit të penalltive, me fitoren e ekipit të Klopp, shkruan Gazeta Metro.


Pas 120 minutash lojë dhe pas shumë mundësive për të dyja skuadrat, ndeshja përfundoi pa gola.

Liverpool u godit rëndë edhe më lëndimin e dy yjeve të tij, Virgil Van Dijk dhe Mohamed Salah, duke e lënë në pikëpyetje paraqitjen e tyre në finalen e Champions League kundër Real Madrid.

Penalltitë Liverpooli fitoi me rezultat 6-5.

Ky është titulli i tetë FA Cup për klubin e Liverpool./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë