Loading…

Liverpool tenton të rindërtojë mesfushën: Fillon bisedimet me Mac Allister

  • 06/06/2023 | 10:04

Liverpool tenton të rindërtojë mesfushën: Fillon bisedimet me Mac Allister

Liverpool është në diskutime me Brighton për të siguruar nënshkrimin e Alexis Mac Allister, duke synuar të rivitalizojë mesfushën e tyre, transmeton Gazeta Metro.


Mac Allister, fitues i Kupës së Botës me Argjentinën, ka një klauzolë lirimi prej 52-64 milionë euro.

Jurgen Klopp duket se po kërkon të forcojë skuadrën pas largimeve të Milner, Oxlade-Chamberlain, Keita dhe Melo.

Pasi të plotësohet klauzola e lirimit, kushtet personale pritet të bien dakord shpejt. Kjo lëvizje shënon fillimin e një vere të ngjeshur për Liverpoolin, me synimin për të rifituar kualifikimin në Champions League.

Paraqitjet mbresëlënëse të Mac Allister dhe aftësitë e mbajtjes së topit e bëjnë atë një perspektivë tërheqëse për mesfushën e Liverpool-it, siç raporton Sky Sport.

Mac Allister ka shenuar 10 gola ne 35 ndeshje ne Premier Lige kete sezon.

Totali i tij prej 70 në Premier League për të rifituar posedimin e topit ishte gjithashtu më i lartë se çdo lojtar me fanellën e Liverpool-it, tregues i këtij elementi luftarak në lojën e tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë