Loading…

Liverpooli lideri i ri i Premier Leagues

  • 09/12/2023 | 16:31

Liverpooli lideri i ri i Premier Leagues

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Crystal Palace me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 16-të në Premier League.


Pjesa e parë u mbyll pa gola, ani se kishte shumë raste për shënim nga dy anët.

Në pjesën e dytë, fillimisht Palace kaloi në epërsi me anë të Jean-Philipe Mateta nmë minutën e 57’,  pasi ishte i saktë nga penaltia.

Megjithatë, Liverpooli si zakonisht u kthye në lojë duke fituar në fund. Fillimisht e barazoi rezultatin Mohamed Salah, në minutën e 76’.

Ndërsa për golin e fitores u përkujdes Harvey Elliott, në minutën 91’, me një gol të bukur.

Liverpooli pas fitores kalon në vendin e parë me 37 pikë të grumbulluara, një më shumë se Arsenali, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Topçinjtë sot do të ballafaqohen me Aston Villan, duke filluar nga ora 18:30. /Klankosova.tv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë