Loading…

Liverpooli merr vendim përfundimtar për të ardhmen e Keitas dhe Chamberlain

  • 19/03/2023 | 13:29

Liverpooli merr vendim përfundimtar për të ardhmen e Keitas dhe Chamberlain

Liverpooli raportohet se ka vendosur për të mos rinovuar kontratat me Naby Keitan dhe Alex Oxlade-Chamberlainin.


Të dy futbollistët do të jenë të lirë pas përfundimit të sezonit, pasi skadojnë kontratat e tyre.

Keita dhe Chamberlain nuk bëjnë pjesë në planet e klubit, teksa Jurgen Klopp preferon të luajë me të gjithë mesfushorët tjerë para dyshes në fjalë.

Sipas “The Athletic”, Liverpooli do t’i lejojë të dy mesfushorët të largohen në verë si futbollistë të lirë, pasi që nuk do t’i ofrojë mundësi rinovimi.

Chamberlain është pjesë e “Të Kuqve” që nga viti 2017. Anglezi ka regjistruar në total 145 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 18 gola dhe shtuar 15 asistime.

Për 29-vjeçarin nuk është raportuar ende për interesimin e ndonjë klubi.

Në anën tjetër, Keita është i lidhur me një transferim te Barcelona, si dhe një rikthim te Leipzigu.

Mesfushori nga Guinea është pjesë e Liverpoolit prej vitit 2018.

28-vjeçari ka shënuar 11 gola dhe shtatë asistime në 129 paraqitjet e tij me klubin nga “Anfield”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë