Loading…
Liverpooli mposht Bayernin në ‘Allianz Arena’ dhe siguron çerekfinalen e Ligës së Kampionëve
  • 13/03/2019 | 22:52

Liverpooli mposht Bayernin në ‘Allianz Arena’ dhe siguron çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

Liverpooli ka arritur që të shënoi fitore të madhe ndaj Bayern Munchen dhe të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Metro.


Liverpooli mposhti në “Allianz Arena” Bayernin me rezultatin 1-3, ky ishte edhe rezultati i përgjithshëm nga të dy ndeshjet.

Sadio Mane shkëlqeu në këtë ndeshje me dy gola, kurse goli tjetër u shënua nga Virgil Van Dijk, ndërsa golin e vetëm për “Bavarezët” e shënoi Joel Matip, i cili shënoi autogol.

Me këtë fitore, Liverpooli tani i bashkohet Ajaxit, Tottenhamit, Manchester Unitedit, Portos, Manchester Cityt, Juventusit dhe Barcelonën në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë