Loading…

Lladrovci dhe Tahiri vizituan familjen e ish-presidentit Thaçi në Burojë

  • 05/11/2021 | 16:47

Lladrovci dhe Tahiri vizituan familjen e ish-presidentit Thaçi në Burojë

Kryetari i komunës së Drenasit, njëherësh ushtrues detyre i kryetarit të Degës së PDK-së në Drenas, Ramiz Lladrovci bashkë me shefin e grupit parlamentar, Abelard Tahiri, vizituan Haxhi Thaçin, babain e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe vëllezërit e tij, për të shprehur solidaritetin e tyre të fuqishëm për padrejtësinë ndaj tij, Kadriut dhe shokëve të tij që gjenden në Hagë.


Postimi i plotë i Lladrocit në ‘Facebook:

U bë një vit që kur Presidenti Thaçi së bashku me bashkëluftëtarët e tij, iu përgjigjen ftesës së drejtësisë për mbrojtur edhe një herë luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së.

Në këtë ditë të këtij përvjetori të dhimbshëm, së bashku me Abelard Tahirin, vizituam bacin Haxhi dhe vëllezërit e Presidentit Thaçi në Burojë, për të shprehur solidarizimin tonë të plotë për këtë padrejtësi ndaj tij, Kadriut dhe shokëve të tij që gjenden në Hagë.

Ne kemi besim të fuqishëm se e vërteta do të ngadhënjejë, si çdo herë që besuam nga hapat e parë së bashku me drejtuesit tanë për çlirimin e vendit, besojmë edhe sot për pastërtinë e luftës së UÇK-së, si pjesë e pandashme e dinjitetit, lirisë dhe krenarisë së popullit tonë. #LiriaKaEmër#UÇK

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë