Loading…

Lladrovci fton qytetarët e Drenasit të marrin pjesë në ‘Marshin për Drejtësi’

  • 30/03/2023 | 15:15

Lladrovci fton qytetarët e Drenasit të marrin pjesë në ‘Marshin për Drejtësi’

Ramiz Lladrovci, kryetar i komunës së Drenasit, ka ftuar qytetarët e kësaj komune që të marrin pjesë në ‘Marshin për Drejtësi’, i cili do të mbahet të dielën në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.


Po ashtu ai ka falënderuar të gjitha kompanitë transportuese të Drenasit, të cilat kanë ofruar autobus falas për transportimin e qytetarëve të kësaj komune për pjesëmarrje në këtë marsh.

Postimi i plotë:

Ftojmë qytetarët e komunës së Drenasit, të marrin pjesë në “Marshin për Drejtësi” i cili mbahet të dielën, më 2 prill 2023, në ora 14:00, në Prishtinë, në Sheshin “Zahir Pajaziti”.

Falëndrojmë të gjitha kompanitë transportuese të Komunës së Drenasit, të cilat kanë ofruar autobus falas për transportimin e qytetarëve të komunës tonë për pjesëmarrje në “Marshin për drejtësi”.

“Marshi për drejtësi” organizohet nga platforma “Liria ka emër” dhe përcjell solidaritetin tonë me Hashimin, Kadriun, Jakupin, Rexhepin dhe të tjerët me rastin e fillimit të gjykimit të tyre në Hagë.

Nisja për Prishtinë bëhet nga Stacioni i Autobusëve në Drenas, në ora 12:00.

“Marshi për drejtësi” është dëshmi se liderët tanë të luftës dhe paqes, nuk janë vetëm! /gazetametro.net

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ramiz Lladrovci (@rlladrovci)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë