Loading…

Lladrovci kandidatit të VV’së: Ke vjedhur vota më shumë se secili kandidat i partisë tënde

  • 02/07/2017 | 09:32

Lladrovci kandidatit të VV’së: Ke vjedhur vota më shumë se secili kandidat i partisë tënde

Kryetari i Komunës së Drenasit, Rami Lladrovci ka akuzuar kandidatin për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Xhavit Drenorin, për vjedhje të votave gjatë zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit.


Gjatë seancës së Kuvendit Komunal të Drenasit, më 28 qershor, Lladrovci akuzoi Drenorin se “ka vjedhur më shumë vota se secili kandidat tjetër në Vetëvendosje”.

“Prej 700 votave ke ra në 70, ma shumë se tanë tjerët në Vetëvendosje ke vjedhë. Mos i manipulo qytetarët”, i thotë Lladrovci, Drenorit gjatë seancës së Kuvendit Komunal të Drenasit, raporton Insajderi.

Drenori është asamblist komunal në Drenas, derisa në zgjedhjet e 11 qershorit garoi si kandidat për deputet nga radhët e VV-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë