Loading…

Lladrovci: Për këtë arsye kam armiq në PDK

  • 07/06/2021 | 22:46

Lladrovci: Për këtë arsye kam armiq në PDK

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, njëherësh edhe kandidat për kryetar të kësaj komune nga radhët e PDK’së, ka thënë se përbrenda degës së kësaj partie në Drenas iu janë krijuar kundërshtar për shkak se nuk iu ka mundësuar punësime.


Lladrovci këto deklarata i ka dhënë në emisionin ‘Pressing’ ka përmendur edhe një rast specifik të punësimit, për të cilin thotë se nuk ka arritur të plotësojë as 18 për qind të provimit pranues.

“Nuk i kom kry puntë në shërbim të tyre. Unë jam zbatues i ligjit, qoftë dikush kërkon me punësu dhe unë jam i gatshëm. Por kur hin në konkurs dhe del në rezultat se 18% të testit e ka plotësu, unë s’kom këqyrë me i ndihmu. Për mu, të gjithë qytetartë janë të barabartë. Kur e mbushë testin mirë, e merr punën. E kom parasysh dikë kur përmenda 18%-shin, ka kandidat qoftë të kryesisë qoftë këshillit drejtësues se 18% të testit nuk e ka mbushë”, ka deklaruar ai.

Tutje, ai ka sqaruar edhe se kundër tij nuk kanë dalë as anëtarët e PDK’së, Ferat Shala e as Sejdi Hoxha.

“Ferat Shala dhe Sejdi Hoxha janë dy njerëz me të cilët kam nejtë herën e fundit në mbrëmjen e natës kur e kam marrë vendin e parë për konferencë. Ma kanë uru. Më kanë thanë që më mbështesin e të përkrahin pa rezervë. Ka dalë një postim se gjoja grupi i Azem Sylës e atij atij janë kundër Ramiz Lladrovcit”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë