Loading…

Lladrovci priti në takim Gjeneralin József Szpisják, zv. Komandantin e KFOR’it

  • 25/01/2023 | 19:34

Lladrovci priti në takim Gjeneralin József Szpisják, zv. Komandantin e KFOR’it

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, priti në takim, zëvendës komandantin e KFOR-it, Gjeneral brigade József Szpisják, me bashkëpunëtorë, transmeton Gazeta Metro.


Pasi prezantoi të arriturat dhe sfidat që përcjellin qeverisjen lokale në komunën e Drenasit, kryetari Lladrovci vlerësoi lartë kontributin e KFOR-it në sigurinë dhe paqen në Kosovë e rajon si dhe bashkëpunimin me KFOR-in në sferat e interesit të përbashkët.

“Të arriturat tona, do të ishin të pamundura pa përkrahjen e NATO-s, BE-së dhe shteteve mike, jo vetëm në ngritjen dhe aftësimin e institucioneve tona, por edhe tejkalimin e situatave të ndjeshme, çfarë i patëm kohët e fundit në veri”, theksoi kryetari Lladrovci.

Gjeneral Brigade József Szpisják, e falënderoi kryetarin Lladrovci për bashkëpunim, duke theksuar se prioritet është siguria dhe paqja për të gjitha komunitetet.

“Ndër të tjera, kontribuojmë për mjedis të sigurt dhe të qetë, mbështesim zhvillimin e një Kosove të qëndrueshme, demokratike, multietnike dhe paqësore”, deklaroi Gjenerali Szpisják.

Në takim u tha se siguria dhe paqja në Kosovë është interes dhe prioritet i të gjithë qytetarëve, institucioneve vendore, NATO-s, BE-së dhe shteteve mike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë