Loading…

Llapjani i infektuar me koronavirus shëtitet nëpër qytet: Kapet nga policia

  • 04/08/2020 | 09:17

Llapjani i infektuar me koronavirus shëtitet nëpër qytet: Kapet nga policia

Policia e Kosovës ka konfirmuar se është iniciuar rast ndaj një personi të infektuar me koronavirus në Podujevë, i cili nuk ka qëndruar në vetizolim, shkruan Gazeta Metro.


Policia përmes raportit 24 orësh ka konfirmuar se i njëjti është urdhëruar që të kthehet në vetizolim.

Njoftimi i plotë i policisë:

Eshte inicuar rast ndaj personit të dyshuar mashkull kosovar, i cili ndonse kishte rezultuar pozitiv me Covid -19, i njëjti nuk i është përmbajtur masave parandaluese  për vetizolim. Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është inicuar lënda e rastit në procedurë të rregullt dhe i njëjti është urdhëruar të kthehet në vetizolim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë