Loading…
Llava e vullkanit vërshon si lumë, njerëzit i rrinë asaj afër |VIDEO
  • 19/06/2018 | 09:52

Llava e vullkanit vërshon si lumë, njerëzit i rrinë asaj afër |VIDEO

Që nga data 3 maj, kur ndodhi aktivizimi i vullkanit Kilauea në ishullin Hawaii, llava e vullkanit vërshon furishëm, madje ka shkatërruar rreth 600 banesa.

Fuqia shkatërruese e vullkanit, mund të shihet qartësisht, e xhiruar nga fotografi Ken Boyer në 15 qershor.

Llava e vullkanit vërshon si lumë me një shpejtësi marramendëse.

Pas publikimit të pamjeve, të cilat duhet thënë se janë tronditëse, kanë vërshuar komentet.

Të shumtë janë ata që shkruajnë se nuk kanë parë kurrë një shpejtësi të tillë vullkani.

Për më tepër, pamjet të cilat po bëjnë bujë, mund ti shihni më poshtë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë