Loading…
Lluka ndan 67 mijë euro për përmirësim të ndriçimit publik
  • 11/03/2019 | 16:36

Lluka ndan 67 mijë euro për përmirësim të ndriçimit publik

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka sot ka nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit me kryetarin e Komunsës së Kamenicës, Qëndron Kastrati për përmirësimin e ndriçimit publik, transmeton Gazeta Metro.


Ky memorandum  parashikon që MZHE të ofrojë përkrahje prej 67 mijë euro për Komunën e Kamenicës me qëllim të përmirësohet ndriçimi publik, ndërsa Komuna e Kamenicës do të ofrojë 7 mijë euro për këtë projekt.

Me anë të kërij memorandum synohet krijimi i mundësive për implementimin e pilot projektit “Promovimi i Efiçiencës së Energjisë në nivel lokal përmes zbatimit të masave të Efiçiencës së Energjisë”.

ky memorandum është pjesë e zbatimit të Planit Nacional për Efiçiencë të Energjisë, e që kontribuon në përmbushjen e obligimeve të Kosovës ndaj Traktatit të Komunitetit të Energjisë./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë