Loading…

Logopedi i dyshuar për abuzimin e 5-vjeçares në Gjilan del sot para gjykatës

  • 28/11/2022 | 11:39

Logopedi i dyshuar për abuzimin e 5-vjeçares në Gjilan del sot para gjykatës

Logopedi nga Gjilani Iljasa Fazliu pritet të dalë gjatë ditës së sotme para gjykatës. Doktori dyshohet për veprën penale “trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”.


Të dielën në media dolën pamjet se si logopedi Fazliu abuzon në ordinancën e tij me një 5-vjeçare e cila vuan nga autizmi.

Para gjykatës do të dalin edhe dy persona tjerë, të dyshuar për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”, pasi dyshohet se kanë sulmuar fizikisht doktorin në fjalë.

Prokuroria ka kërkuar caktimin e paraburgimit ndaj tre të dyshuarve.

Lajmin për mbajtjen e seancës e ka konfirmuar zëdhënësi i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Sabit Shkodra.

“Po e kemi pranu kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj të pandehurve, gjatë ditës pritet të mbahet seanca dëgjimore”, tha Shkodra për Gazetën Express.

Për rastin në fjalë ka dhënë detaje edhe policia.

“Rr. Mulla Idrizi, Gjilan 26.11.2022 – 12:52.  Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë, dy prej tyre pasi që kanë sulmuar fizikisht të dyshuarin e tretë i cili është mjek, të cilit i kanë shkaktuar lëndime. I dyshuari i tretë është arrestuar për shkak të dyshimit se ka kryer veprën trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor dhe për shkak të sulmit ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, ka njoftuar të dielën policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë