Loading…

Lojtarët e Unitedit nuk e tolerojnë më Ronaldon: Çfarë është mjaft, është mjaft

  • 10/08/2022 | 14:29

Lojtarët e Unitedit nuk e tolerojnë më Ronaldon: Çfarë është mjaft, është mjaft

Disa lojtarë të Manchester United duan të shohin Cristiano Ronaldon të largohet nga klubi, sipas raportimeve të fundit.


Portugezi ka qenë subjekt i spekulimeve intensive të transferimeve pasi shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga Djajtë e Kuqnë një përpjekje për të luajtur në Ligën e Kampionëve.

37-vjeçari nuk mori pjesë në turneun para-sezonal të klubit në Australi dhe Tajlandë për shkak të ‘arsyeve familjare’ me sulmuesin e superyllit të lidhur me lëvizjet në Bayern Munich dhe Chelsea.

Ai bëri një paraqitje zëvendësuese në humbjen e skuadrës së tij ndaj Brighton në fundjavën e hapjes së sezonit të ri të Ligës Premier, pasi mezi kishte një para-sezon.

Raportimet tani pohojnë se shokët e tij të skuadrës po bëhen gjithnjë e më të mërzitur nga veprimet e lojtarit.

Sipas The Sun, disa nga kolegët e tij ‘të ngopur’ do ta preferonin nëse ai thjesht do të largohej dhe të fokusoheshin më shumë në këtë sezon.

Ai vazhdon duke pretenduar se ka një zemërim në rritje mes anëtarëve të skuadrës ndaj qëndrimit të Ronaldos rreth klubit.

Një burim tha: “Tashmë ka filluar të mërzitë shumë lojtarë. Ai ka aleatët e tij në kamp, ​​por shumë janë të ngopur me mënyrën se si ai po i kalon gjërat”.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po kërkon një largim nga Old Trafford vetëm 12 muaj pas rikthimit të tij të bujshëm.

Një lëvizje në një mori klubesh është diskutuar, por, deri më tani, Ronaldo është ende në listën e Man United, me afrimin e ditës së fundit të transferimeve.

Afati kalimtar mbyllet më 1 shtator, me Ronaldon që nuk mendohet të jetë afër bashkimit me një ekip të ri.

Ronaldo shënoi 24 gola në të gjitha garat sezonin e kaluar, ndërsa Man United përfundoi në vendin e gjashtë në Ligën Premier.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë