Loading…

Lojtarët më në formë në Evropë këtë sezon, prijnë Benzema e Salah

  • 26/10/2021 | 19:04

Lojtarët më në formë në Evropë këtë sezon, prijnë Benzema e Salah

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema dhe sulmuesi tjetër i Liverpoolit, Mohamed Salah po kryesojnë garën e futbollistëve më në formë në Top 5 ligat evropiane.

Në një matje të statistikave nga faqja e njohur ‘Squawka’, Benzema dhe Salah rezultojnë të jenë dy më të mirët në Evropë për momentin.

Duke e llogaritur pjesëmarjen e golave në këtë edicion të ri 2021-22, Karim Benzema kryeson listën me 16 gola pjesëmarrës këtë sezon në La Liga, i ndjekur nga Mohamed Salah i cili ka qenë pjesëmarrës në 15 gola deri më tani në Premier Ligë.

Pas tyre, vijnë dy sulmuesit e Bundesligas, Erling Haaland i cili ka pjesëmarrjen të 12 golave këtë edicion, kurse Lewandowski pozicionohet në vendin e katërt me 11 gola pjesëmarrje.

Top 5-shen e mbyll, i talentuari i Bayer Leverkusen, Florian Wirtz me 10 gola pjesëmarrje në Bundesliga.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë