Loading…

Londër: Zjarr në një bllok banesor, 100 zjarrfikës në betejë me stihinë |PAMJE

  • 09/06/2019 | 18:21

Londër: Zjarr në një bllok banesor, 100 zjarrfikës në betejë me stihinë |PAMJE

Në pjesën lindore të Londrës ka shpërthyer zjarr në një bllok banesor, i cili i ka përfshirë banesat nga kati përdhes deri te ai i gjashtë, ka bërë të ditur shërbimi lokal i zjarrfikësve, trasnemton Gazeta Metro.

Reuters-i transmeton se në vendin e zjarrin janë dërguar 15 automjete dhe 100 zjarrfikës.

Gazeta “Metro” londineze bën të ditur se zjarri ka shpërthyer në pjesën e Londrës e cila quhet Depas gardens, ndërsa bëhet e ditur se nuk ka të lënduar.

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë