Loading…

Lopata që do ta keni zili (Video)

  • 03/01/2017 | 17:12

Lopata që do ta keni zili (Video)

A ju ka ndodhur ndonjëherë që gjatë dimirit të keni problem me heqjen e borës, apo lopata iu është thyer nga ngrirja etj, transmeton Gazeta Metro.

Tani më nuk e keni këtë problem. Njerëzit inovativ, kanë krijuar mjete që lehtëson punën.

Inovatorë kanë bërë një lopatë e cila është e lehtë për ta përdorur, pikërisht në dimër.

Përmasa e saj është 25 inç, e thellë 12 inç me një peshë 2,2 kilogram alumin.

Përveç heqjes së borës, mund të përdoret edhe si mjet për prerjen e drunjëve.

Ndërsa mund ta merrni me vete kudo sepse është e përshtatshme mbajtja në shpinë./ gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë