Loading…

Loriana edhe më afër medaljes, Akili përfundon i shtati

  • 03/06/2023 | 12:36

Loriana edhe më afër medaljes, Akili përfundon i shtati

Loriana Kuka është afër për të fituar medaljen e bronztë në Grand Prix, që po zhvillohet në Dushanbe të Taxhikistanit.


Xhudistja e Kosovës, e cila garon në kategorinë deri në 70 kilogramë, e ka fituar ndeshjen e parë të repesazhit, shkruan Gazeta Express.

Ajo e mposhti xhudisten nga Uzbekistani, Shokhista Nazarova. Kësisoj, i duhet vetëm edhe një fitore për t’u stolisur me medaljen e bronztë.

Për medalje të bronztë, Loriana Kuka do të përballet me Katie-Jemima Yeats-Brown, xhudisten nga Britania e Madhe.

Ndërkaq, gara për Akil Gjakovën ka përfunduar. Ai është mposhtur në ndeshjen e parë të repesazhit nga francezi, Benjamin Axus.

Xhudisti ynë u rendit i shtati në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë