Loading…

Loriana Kuka mposht xhudisten gjermane, një fitore larg medaljes

  • 24/06/2019 | 14:00

Loriana Kuka mposht xhudisten gjermane, një fitore larg medaljes

Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka, është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Lojërat e dyta Evropiane “Minsk 2019”, transmeton Gazeta Metro.


Me një super waz-ari, Loriana Kuka ka mposhtur medalisten e bronztë evropiane, gjermanen, Ana Maria Vagner.

Kuka fitoi luftën e parë në repesazh, të kategorirsë -78 kg, në garat e xhuos të Lojërave Evropiane Minsk 2019.

Xhudistja jonë është një fitore larg medaljes së bronztë në LE Minsk 2019./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/10/2019 | 13:09
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë