Loading…

Lotus Elise vjen me versionin e ri ‘Sprint’

  • 21/03/2017 | 18:52

Lotus Elise vjen me versionin e ri ‘Sprint’

Lotus prezantoi gamën e re të Elise dhe solli edhe versionin e ri “Sprint”.

Si gjithnjë Lotus vazhdon me filozofinë e tij, ai nuk shton kuaj fuqi në makinën e saj por ul peshën e makinës.

cq5dam-web_-1280-1280-1-12

 

Vetëm 798 kilogram peshon Lotus Elise Sprint, që është e pajisur me një seri aksesorësh të veçantë që mundëson një reduktim kaq të lartë të peshës.

cq5dam-web_-1280-1280-5-12

Ky model do të propozohet në dy versione. Një me 136 kuaj fuqi dhe tjetri 220 që arrijnë respektivisht 0 në 100 për 6 sekonda dhe i dyti për 4,2 sekonda. Kjo veturë do të mund të porositet duke filluar nga muaji prill. /gazetametro.net

cq5dam-web_-1280-1280-8-11

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë