Loading…

Luboteni me pamjet mahnitëse: Bukuria që duhet ta vizitoni në lartësinë 2498 metra

  • 20/06/2019 | 20:06

Luboteni me pamjet mahnitëse: Bukuria që duhet ta vizitoni në lartësinë 2498 metra

Maja e Lubotenit është maja e maleve të Sharrit, që ndodhet në pjesën perëndimore të Kaçanikut dhë është e lartë 2498 metra, transmeton Gazeta Metro.


Luboteni konsiderohet si maja më e bukur e maleve të Sharrit dhe ofron peizazhe mahnitëse për ata që shkojnë për ta vizituar.

Numri i vizitorëve të kësaj maje është i lartë, dhe frekuentohet më së shumti kryesisht nga alpinistët, të cilët zgjedhin pikërisht këtë majë për ti ngjitur bukuritë dhe pamjet e mrekullueshme që i ofron ky vend.

Luboteni është njëri nga vendet e shumët të Kosovës, që ja vlen të vizitohet në këtë verë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë