Loading…

Lufta kundër terrorizmit dhe radikalizmit në rajon diskutohen sot në Samit

  • 21/02/2017 | 09:59

Lufta kundër terrorizmit dhe radikalizmit në rajon diskutohen sot në Samit

Vazhdon punimet në Prishtinë në ditën e dytë, Samiti i komisioneve për Punë të Jashtme të parlamenteve të vendeve të Evropës, ku sot do të diskutohet lufta kundër terrorizmit dhe radikalizmit në rajon.

Samiti organizohet nga Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Në këtë Samit po marrin pjesë përfaqësues të Parlamentit Evropian dhe të parlamenteve të shteteve të ndryshme evropiane, drejtues të institucioneve të Kosovës dhe institucioneve ndërkombëtare në vendin tonë.

Sot do të dikutojnë deputetë dhe ministra, ndërsa tema kryesore është lufta kundër terrorizmit dhe radikalizmit në rajon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë