Loading…

Lukaku tregon detaje për shkëputjen me Interin

  • 01/01/2022 | 11:29

Lukaku tregon detaje për shkëputjen me Interin

Romelu Lukaku ishte kritikuar shumë përse e la Interi menjëherë pasi e fitoi titullin dhe thuhej se po e lë klubin për para.


Por Lukaku ka zbuluar gjithcka dhe prapaskenat që kanë ndodhur, duke treguar se kurrë nuk ka dashur të lë Interin, ai thjeshë ka kërkuar një kontratë më afatgjate.

“Verën e kaluar u takova me drejtuesit dhe u kërkova kontratë të re. Iu thash jam 28 vjecar dhe dua të luaj gjithë jetën time në itali…. por ata thanë jo. Ndoshta nuk kishte mundësi ekonomike. Për mua ishte e vështirë për ta pranuar”, u shpreh Lukaku

Ai u rikthyer pas shumë vjetësh te Chelsea për shumën e 115 milionë eurove.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë