Loading…

Lum kush jetoi në kohën e Rugovës

  • 21/01/2017 | 11:22

Lum kush jetoi në kohën e Rugovës

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku e ka përkujtuar ish presidentin historik, Ibrahim Rugova në përvjetorin e 11’të të vdekjes.


“Lum ata që jetuan në Epokën Rugoviane. Mjer’ ata që nuk ia njohën vlerat për s’gjalli, e sot, n’kulminacion t’injorancës i thurin lavde! Lum ne që e njohëm nga afër e mjer’ ata që s’e dinë çka kanë humbur” shkruan Maloku.

Doruntina është vajza e ish-veprimtarit të shquar të LDK-së i cili u vra pas lufte në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë