Loading…
Lushtaku: Kërkojmë mbrojtjen në liri për Sylejman Selimin dhe bashkëluftëtarët e tjerë
  • 18/09/2018 | 23:38

Lushtaku: Kërkojmë mbrojtjen në liri për Sylejman Selimin dhe bashkëluftëtarët e tjerë

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka bërë thirrje që në protestën e nesërme në mbështetje të Sylejman Selimit të dalin sa më shumë qytetarë.

 Postimi i Lushtakut:

Të nderuar qytetarë,

Ju ftoj që nesër nga ora 12:00, të protestojmë në mënyrë paqësore para Pallatit të Drejtësisë në Veternik, duke kërkuar lirimin e ish-Komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selimi. Qëndrimi i tij për më shumë se 5 vite në burg është krejtësisht i padrejtë.

Pas vendimit të fundit të gjykatës që procesi të kthehet në rigjykim, kërkojmë mbrojtjen në liri për Sylejman Selimin dhe bashkëluftëtarët e tjerë. Vazhdimi i mbajtjes në burg është joligjor dhe precedent i paparë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë