Loading…

Lushtaku: Sot, ishim dëshmitarë se si zgjedhja e Presidentes u bë falë shantazheve e pazareve

  • 04/04/2021 | 23:45

Lushtaku: Sot, ishim dëshmitarë se si zgjedhja e Presidentes u bë falë shantazheve e pazareve

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku ka thënë se sot zgjedhja e Presidentes u bë falë shantazheve, kërcënimeve e pazareve, ku vetëm brenda 24 orëve sipas tij, kryeministri Kurti arriti t’i blejë 4 deputetë.


Ai ka thënë se Kosova si Republikë demokratike e bazuar në parimin e ndarjes së pushteteve dhe kontrollit e balancimit në mes tyre, nga sot u koncentrua në duart e një njeriu, Albin Kurtit i cili pas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë instaloi në Presidencë marionetën e tij Vjosa Osmani.

“Asnjëherë në historinë tonë të shtetndërtimit nuk ka ndodhur që i gjithë pushteti të jetë në duart e një njeriu dhe kjo është shumë e rrezikshme për demokracinë. Ne si Parti Demokratike e Kosovës, zotohemi se do të jemi opozitë e fuqishme në mbrojtje të demokracisë dhe nuk do të lejojmë që të shkatërrohet ajo që është ndërtuar me gjak dhe sakrificë”, ka shkruar ai në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë