Loading…

Lutfi Haziri votohet masivisht nga serbët e Gjilanit

  • 19/10/2021 | 21:50

Lutfi Haziri votohet masivisht nga serbët e Gjilanit

Kandidati i Lidhjes Demokratike te Kosovës për kryetar të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është votuar shumë nga komuniteti serb në këtë komunë.

Në vendvotimet e fshatrave, Shillovë, Kmetovc e Ponesh, Haziri ka marrë deri 95 përqind të votave të serbëve, të cilët nuk patën kandidat nga komuniteti i tyre, njofton Klan Kosova.

Ndërsa për Kuvendin Komunal të Gjilanit votuan kandidatët nga Lista Serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë