Loading…

‘Ma che cosa’: Italiani vuri dorë artificiale për t’iu shmangur vaksinës, akuzohet për mashtrim

  • 06/12/2021 | 14:39

‘Ma che cosa’: Italiani vuri dorë artificiale për t’iu shmangur vaksinës, akuzohet për mashtrim

Një burrë në Itali po akuzohet për mashtrim pasi tentoi të merrte vaksinën Covid-19 derisa kishte vënë një dorë artificiale. Pasi që u zbulua tentoi të bindë infermieren të mos e bënte të madhe, transmeton Gazeta Metro.


Para se të administronte injektimin infermierja zbuloi diçka të çuditshme se venat e burrit nuk po i shfaqeshin në krah. Pastaj infermierja këmbënguli që burri 50 vjeç të zbulonte gjithë dorën dhe u vërejt mashtrimi.

Pasi që u zbuluar burri tentoi të bindë infermieren të mbyllte sytë për incidentin. S’i ndezi italianit as kjo provë.

Nuk është raportuar se prej çfarë ishte prodhuar dora fals, por ishte e qartë se goxha mund ishte bërë për të mashtruar profesionistët shëndetësorë në këtë përpjekje për të marrë pasaportën e vaksinës pa e pranuar atë.

Deri në muajin dhjetor 73 % e popullatës së Italisë është e vaksinuar tërësisht. Me 3 dhjetor autoritetet italiane kanë raportuar 16810 raste të reja me Covid sipas OBSH./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë