Loading…

Mac Pro i ri del në shitje në vjeshtë

  • 09/06/2019 | 09:29

Mac Pro i ri del në shitje në vjeshtë

Kompjuteri i ri nga Apple, Mac Pro, kushton plot gjashtë mijë dollarë, mirëpo në internet po bëhet shaka për dizajnin e tij që e bën të duket sikur veglël për prerjen e djathit, transmeton Gazeta Metro.


Mirëpo, ky produkt është prodhuar në atë mënyrë që të jetë mjaft i përshtatshëm për riparim apo për t’iu zëvendësuar ndonjë pjesë.

Ka një procesor Intel Xeon të gjeneratës së fundit, me deri në 28 bërthama, sipas Tech Crunch.

Krahas shumë specifikave të tjera, vlen të përmendet që i ka tre ftohës të mëdhenj por jo të zhurmshëm si dhe disa “legenë” nxehtësie që gjithashtu sigurojnë një klime të mirë brenda shtëpizës.

Apple duket se ka pritshmëri të mëdha për këtë model, pas dëshpërimit që erdhi me produktin e fundit Mac Pro, atë të vitit 2013 që dukej si shportë mbeturinash.

Ka një hyrje përdëgjuese, dy porte për USB Flash si dhe dy porte për Thunderbolt 3. Mbetet të shihet nëse blerësit do të ndahen të kënaqur kur ky produkt të dalë në shitje në vjeshtë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë