Loading…

MacBook Pro me bateri të dobët

  • 25/12/2016 | 14:38

MacBook Pro me bateri të dobët

Consumer Reports ka thënë se nuk rekomandon MacBook Pro’në e re të kompanisë Apple dhe arsya kryesore është se bateria e tij është e dobët.


Kjo gjë nuk është diçka e re ngase shumë pronarë të MacBook Pro janë ankuar në mediat sociale se kompjuterët e tyre kanë jetë të shkurtë të baterisë.

Në një eksperiment të Consumer Report, kompjuteri MacBook Pro ka mundur të qëndrojë rreth 16 orë më së shumti dhe 4.5 orë më së paku.

Verzioni 15 inq ka marrë notën 56 nga 100 pikët. Ndërsa verzioni 13 inq, ka marrë notën prej 40 nga 47 pikët.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë