Loading…

Machester United vazhdon të largojë “përtacët” e klubit

  • 02/02/2021 | 16:32

Machester United vazhdon të largojë “përtacët” e klubit

Pas largimit të Lingard, Solskjaer ka larguar edhe një lojtarë jo më pak të rëndësishëm për ekipin Marcos Rojo.

30 vjeçari argjentinas ka qenë pjesë e Old Trafford qe nga Gushti i 2014, por që nuk ka luajtur për të kuqët qe nga Nëntori i 2019.

Ai ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin në Mars të 2018, me opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër, gjë e cila nuk ndodhi.

Pjesën e dytë te sezonit ai e kaloi si huazues tek klubi i tij i parë, Estudiantes, për të vazhduar ketë vit tek Boca Juniors më një tarifë të padeklaruar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë