Loading…
Madona do të jetë pjesë e Eurovizionit
  • 10/04/2019 | 09:05

Madona do të jetë pjesë e Eurovizionit

Këngëtarja me famë botërore, Madonna, do të paraqitet si mysafire në Eurovizion që sivjet mbahet në Izrael, transmeton Gazeta Metro.


Shteti i Izraelit është përzgjedhur ta organizojë këtë festival sivjet, pasi përfaqësuesja e tyre Netta Barzilai, e fitoi garën vitin e kaluar në Portugali .

Sivjet, Shqipëria në këtë garë përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi dhe kënga e saj “Ktheju tokës”.

Te publiku shqiptar, kënga u prit me kritika të përziera, derisa promovimi i Jonidës në mediat evropiane duket se ka ecur me sukses.

Publiku evropian po reagon mirë ndaj interpretimit të Jonidës, gjë që e ka bërë këngëtaren dhe ekipin e saj të kenë shpresa për një renditje të mirë në këtë garë sivjet,

Ndonëse shumë organziata i kishin kërkuar ta bojkotojë, Madonna do të marrë pjesë në këtë festival./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë