Loading…

Madonna po ia bën vetës një film: Zbulohet detajet

  • 16/09/2020 | 20:28

Madonna po ia bën vetës një film: Zbulohet detajet

Ikona e muzikës pop, Madonna ka njoftuar se do të bëj regjinë e një filmi i cili do të paraqet jetën dhe karrierën e saj, raporton BBC, transmeton Gazeta Metro.


Ajo gjithashtu do të shkruajë skenarin për filmin së bashku me Diablo Cody, një skenarist i mirënjohur dhe fitues i Oskarit për filmat “Juno” dhe “Young Adult”.

Madonna do të kujdeset vet për regjinë e filmin e saj biografik, film ky i cili do të prodhohet nga Universal Pictures, duke bërë kështu që të qetsohen gjakrat që kishin mes vete këngëtarja dhe produksioni, pasi që ky i fundit kishte publikuar një verzion jozyrtarë në lidhje me jetën e këngëtarës.

Skenari pritet të tregojë ngritjen e saj nga Michigan, pastaj në lagjet e varfëra të Neë York e deri të suksesi i saj ku u bë yll global.

“Muzika më ndihmoi të vazhdoja të përparoja dhe arti më mbajti gjallë,” tha Madonna duke lënë të kuptohet se filmi do të bazohet kryesisht në muzikë.

Ky projekt ende nuk ka një emër zyrtarë, ndërsa do të jetë i treti me radhë që bëhet nën regjinë e Madonnas./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë