Loading…
Magjia e Januzajt që ngjason me golat e zakonshëm të Lionel Messit
  • 06/12/2018 | 17:34

Magjia e Januzajt që ngjason me golat e zakonshëm të Lionel Messit

Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj, i është rikthyer golave në Spanjë dhe lojës së bukur me Real Sociedadin.

Futbollisti i Përfaqësueses së Belgjikës ka realizuar në fitoren që skuadra e tij e arriti në Kupën e Mbretit ndaj Celta Vigos me shifrat 2:1, për t’u kualifikuar në rrethin tjetër më rezultat të përgjithshëm 3-1.

Ai realizoi golin e dytë për ekipin e tij me një lëvizje të bukur në zonë në minutën e 27-të.

Ky gol i bukur i shqiptarit ka ngjallur reagimin e tifozëve të cilët mendojnë se 23-vjeçari ka kapacitete për të luajtur një ditë sërish në një klub të madh, pasi nuk e bindi Jose Mourinhon te Manchester Unitedi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë