Loading…

Magjia e puthjes së rastesishme (Foto)

  • 12/01/2017 | 12:12

Magjia e puthjes së rastesishme (Foto)

Në verën e vitit 2013, fotografi Njujorkez, Ben Lamberty ksihte bërë një foto rasti, puthjen e një çift. Ai u fascionua nga pamja e çiftit, dhe kështu vendosi të bënte foto sesion.


Ai i kërkoi miqve të tij të bëhen model në këtë projekt. Disa prej të cilëve ishin çifte dhe të tjerët vetëm miq të mirë.

Teksa çiftet putheshin, dëgjohej kënga e Beatles, “Gjithçka çka ju nevojitet është Dashuria”, thotë fotografi.

Ishte interesante për t’i parë se si çiftet  ndryshme reaguan, tha Ben.

“Kjo duket të jetë më e vështirë për çiftet e ‘vërteta’ se sa për miqtë që putheshin vetëm për argëtim, sepse dukej tepër intime për ta”, tha ai.

Fotot janë botuar në gazetën gjermane Zeit Magazine./gazetametro.net

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-10-5875dfe55e252__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-1-5875dfd1e8471__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-2-5875dfd46b0f9__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-3-5875dfd75200c__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-4-5875dfd9580c3__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-5-5875dfdb63987__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-6-5875dfdd680da__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-7-5875dfdf5ccdf__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-8-5875dfe14a719__880

couples-passionately-kissing-ben-lamberty-9-5875dfe3415d9__880

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë