Loading…

Maguire konfrontohet me Ed Woodwardin shkaku i Superligës Evropiane

  • 20/04/2021 | 15:51

Maguire konfrontohet me Ed Woodwardin shkaku i Superligës Evropiane

Harry Maguire u përball me presidentin e Manchester United, Ed Woodward, pas një takimi në të cilin lojtarët ndanë pakënaqësinë e tyre për Superligën Evropiane.


Ovacionet e para të Superligës Evropiane filluan të dielën pasdite, ndërsa Djajtë e Kuq po përgatiteshin të përballeshin me Burnleyn në Ligën Premier.

Pas ndeshjes, Ole Gunnar Solskjaer u bë trajneri i parë i një klubi ‘nga gjashtë të madh’ që u pyet për garën e re dhe trajneri i United nuk kishte shumë për të thënë, duke marrë parasysh se ai do të kishte mësuar këtë ide në mediat sociale.

Sipas Daily Mail, kështu e morën vesh të gjithë lojtarët dhe ata nuk ishin shumë të lumtur për këtë, ose fakti që trajneri nuk u kishte treguar.

Lojtarët patën një takim të hënën me nënkryetarin ekzekutiv Woodward në të cilin pritja ishte e ftoht, e cila është mënyra se si i imagjinoj përgjigjet e të gjithëve ndaj këtij të fundit.

Raportimi gjithashtu pretendon se kapiteni i United, Maguire u ballafaqua me 49-vjeçarin për trajtimin e situatës nga klubi dhe lojtarët ishin disi si të humbur.

Aktualisht janë 12 klube që janë themeluese të Superligës Evropiane dhe tashmë kanë nënshkruar kontrata.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë