Loading…
Mahnitëse: Vetura unike e krijuar nga kartoni
  • 27/03/2019 | 20:26

Mahnitëse: Vetura unike e krijuar nga kartoni

Vetura “Origami” është shumë e veçantë, pikërisht me materialin e kriuar. Ajo është ndërtuar e gjitha nga kartoni. Undërtua në Londër nga një skuadër e fortë stilistë profesionistë, trasnmeton Gazeta Metro.


Ata bënë fillimisht një projekt në mënyrë që të ndanin nga njëra – tjetra, trupin e veturës, aparaturat, timonin dhe ndenjëset. Një nga dizajnerët e kësaj veture shpjegoi se u desh kohë për të bërë ndenjëset.

Vetura u ndërtua për një periudhë prej 3 muajsh. Ka derë funksionale, fenerë të fuqishëm. Një motorr elektrik i montuar në një strukturë çeliku dhe alumini e lejon makinën të ndizet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë