Loading…

Majlinda Kelmendi futet në ‘Librin e Guiness’ për numrin e medaljeve të arta të fituara

  • 26/10/2022 | 17:58

Majlinda Kelmendi futet në ‘Librin e Guiness’ për numrin e medaljeve të arta të fituara

Majlinda Kelmendi është futur në librin e rekordeve “Guiness” për numrin e medaljeve të arta të fituara në turnetë ndërkombëtarë, në sportin e xhudos.


Tashmë kjo është zyrtarizuar edhe nga vetë faqja zyrtare e Guiness.

Kosovarja ka fituar hiç më pak se 18 medalje në këtë sport, diçka që s’e ka bërë askush deri më tani.

Anipse është pensionuar tash e një kohë nga xhudo, Kelmendi vijon të jetë e paprekshme në historinë e këtij sporti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë