Loading…
Makina e parë fluturuese në botë del në shitje muajin tjetër
  • 27/09/2018 | 09:37

Makina e parë fluturuese në botë del në shitje muajin tjetër

Makina e parë fluturuese në botë do të dal në shitje gjatë fillimit të muajit të ardhshëm.


Kjo makinë e cila mund të shëndrrohet në fluturuese brenda një minute, do të shpërndahet tek konsumatorët vitin e ardhshëm, transmeton gazetametro.net.

Sipas prodhuesit Terrafugia, që i përket kompanisë Volvo, makina mund të fluturojë deri në 160kmh.

Çmimi i saj akoma nuk është vendosur, por pritet që të dalin gjatë muajit tetor./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë