Loading…
Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd
  • 17/01/2019 | 23:48

Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Pranë kishës serbe, ku pritej të vinte, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiç, ka ndodhur një incident i vogël, kur sherbimi sekret u desh të ndërhyjë për të kontrolluar një makinë me targa nga Shqipëria, raporton RTS.

Sipas shërbimit publik të Serbisë, kjo makinë ishte e dyshimtë për anëtarët e shërbimeve të sigurisë, kështu që ata filluan kontrollin e saj.

Ajo doli megjithatë të ishte një alarm i rremë, sepse makina ishte në të vërtetë një diplomati rus i cili është duke shërbyer në ambasadën ruse në Shqipëri, dhe kjo ishte siç thuhet një makinë në pronësi të ambasadës, sipas RTS.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë