Loading…
Makinat japoneze prishën më së paku, ndërsa riparimin e kanë më të lirin
  • 04/04/2019 | 13:41

Makinat japoneze prishën më së paku, ndërsa riparimin e kanë më të lirin

Një hulumtim i bërë në rreth 4,2 milionë makina ka treguar se me cilësoret janë ato nga Toka e lindjes së diellit, transmeton Gazeta Matro.

CarMD bën të ditur se hulumtimi është bërë në 4,2 milionë automobila të prodhuar nga viti 1996 e deri në fund të vitit 2018. Rezultatet kanë treguar se më së paku prishen makinat Toyota, Acura (i cili në fakt është nënbrend amerikan luksoz i Hondas) dhe Hyundai. Në vendin e katërt është Honda, kurse pesëshin top e përmbyll amitsubishi.

Nëse drita megjithatë ndizet dhe prishja duhet të evitohet, më së shumti të kënaqur duhet të jenë po ashtu pronarët e makinave nga Azia. Në fakt, pronarët e Mazda-s do të paguajnë më së paku, mesatarisht 286 dollarë, pason Kia dhe Dodge amerikan, ndërsa top pesëshen e rrumbullakojnë Hyundai e Chrysler./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë