Loading…

Malazezët kosovarë presin barazi me komunitetet e tjera

  • 24/01/2017 | 16:29

Malazezët kosovarë presin barazi me komunitetet e tjera

Strategjia për promovimin dhe integrimin e komunitetit malazez miratimi i të cilit pritet së shpejti në Qeverinë e Kosovës.

Strategjia konfirmon dëshirën e sinqertë dhe angazhimin për Prishtinën zyrtare për të përmirësuar pozitën e përgjithshme të komunitetit malazez.

Slobodan M. Vujicic u takua me ambasadorin e Kosovës në Mal të Zi, Skënder Durmishi me ç’rast tha “Marrëdhëniet midis Malit të zi dhe Kosovës janë një shembull i mirë i fqinjësisë dhe miqësisë në mes të dy vendeve dhe popujve. Objektivat e politikës sonë janë që të bashkëpunojmë në fushat e infrastrukturës, ekonomisë, kulturës, mjedisit, zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë